Reseur 1800-tal

Reseur 1800-tal
Reseur 1800-tal
Reseur 1800-tal
Reseur 1800-tal
Reseur 1800-tal
Reseur 1800-tal
Reseur 1800-tal
Reseur 1800-tal
Reseur 1800-tal
Reseur 1800-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

RESEUR, 1800-talets första hälft, förgyllt fodral i mässing, försilvrad urtavla med romerska siffror, repetition, höjd 13 cm, originaletui

PROVENIENS:
Enligt uppgift möjligen tillhört Friherrinna Aurore Elisabet De Geer af Finspång

Går ej, SAV garanterar ej funktionen

744755

2020-03-03