Reseur 1800-tal
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RESEUR, 1800-talets första hälft, förgyllt fodral i mässing, försilvrad urtavla med romerska siffror, repetition, höjd 13 cm, originaletui
PROVENIENS:
Enligt uppgift möjligen tillhört Friherrinna Aurore Elisabet De Geer af Finspång
Går ej, SAV garanterar ej funktionen
744755
2020-03-03