Spegellampetter

Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1700-tal, gustaviansk, skuren dekor, förgylld, för ett ljus vardera, kvicksilver folierat glas, höjd ca 47x30 cm

En spricka i glaset, senare ljusarm och förgyllning

744825

2020-03-05