Spegellampetter
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1700-tal, gustaviansk, skuren dekor, förgylld, för ett ljus vardera, kvicksilver folierat glas, höjd ca 47x30 cm
En spricka i glaset, senare ljusarm och förgyllning
744825
2020-03-05