Pentti Sarpaneva armband

Pentti Sarpaneva armband
Pentti Sarpaneva armband
Pentti Sarpaneva armband
Pentti Sarpaneva armband
Pentti Sarpaneva armband
Pentti Sarpaneva armband
Pentti Sarpaneva armband
Pentti Sarpaneva armband

Klubbat för:

600 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

PENTTI SARPANEVA (1925-1978): armband, silver, Finland, Åbo 1970-tal, besatt med ametister, bredd 20 mm, vikt ca 69 g

Zustandsbeschreibung

Nagg, bruksslitage

744860

2020-03-03