Bord S:t Petersburg 1800-talets början
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÄLLBORD, Ryssland 1800-talets början, rektangulär skiva med borg- och båtmotiv i marketeri med björk, lönn, valnötsrot och jakaranda, skivan 83x52 cm, höjd 75 cm
PROVENIENS
Friherrliga ätten Ramsay Finland/S:t Petersburg
skador
renoveringar
skivan har slagit sig
744900
2020-03-08