Bord S:t Petersburg 1800-talets början

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FÄLLBORD, Ryssland 1800-talets början, rektangulär skiva med borg- och båtmotiv i marketeri med björk, lönn, valnötsrot och jakaranda, skivan 83x52 cm, höjd 75 cm

PROVENIENS
Friherrliga ätten Ramsay Finland/S:t Petersburg

skador
renoveringar
skivan har slagit sig

744900

2020-03-08