Säng järnsmide proveniens Grand Hotel
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SÄNG, 1900-talets andra hälft, järnsmide, sängmått 160/200, gavlarnas höjd ca 141 cm, bredd ca 174 cm, längd ca 205 cm
PROVENIENS: Sängen har tidigare stått på Grand Hotel i Frank Sinatra suiten. Den tillverkades inför Frank Sinatras besök den 10 maj 1953.
Bruksslitage, smärre repor, märken, senare skruvar
744908
2020-03-09