Säng järnsmide proveniens Grand Hotel

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 500 SEK

SÄNG, 1900-talets andra hälft, järnsmide, sängmått 160/200, gavlarnas höjd ca 141 cm, bredd ca 174 cm, längd ca 205 cm

PROVENIENS: Sängen har tidigare stått på Grand Hotel i Frank Sinatra suiten. Den tillverkades inför Frank Sinatras besök den 10 maj 1953.

Bruksslitage, smärre repor, märken, senare skruvar

744908

2020-03-09