Ruskig Ångest diptyk
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
4 500 SEK
RUSKIG ÅNGEST "Marknad", diptyk, spray på masonit, a tergo signerad och daterad 2010/2020, oramad, ca 184x192 cm
Verket producerades inför publik under Malmö Festivalen 2010 och tillhör serien "Royalfamily goes graffitiabstract". Serien ställdes ut på Örebro Konsthall SubGlobII samma år. 2020 har målningen kompletterats.
744956
2020-03-03