Richard Larsen mandolin-banjo
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Mandolin-banjo, kropp av björk och förnicklad metall, konkav baksida, hals och huvud med inläggningar av pärlemor, 1920-tal, Richard Larsen, Köpenhamn, Danmark, längd ca 69 cm
Bruksslitage, ej funktionstestad
745065
2020-03-04