Carl Harry Stålhane samt Gunnar Nylund rörstrand
2020-03-09
745108
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
RÖRSTRAND, vaser, 2 dlr, stengods, beståend av: 1 vas med hänkel av Carl Harry Stålhane samt 1 vas med hänkel av Gunnar Nylund, harpälsglasyr, signerade undertill, höjd ca 24-32 cm
Smärre slitage