Skål på fot silver Stockholm
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅL med lock, silver, Jakob Lenholm, Stockholm 1830, höjd ca 30 cm, vikt ca 790 g
PROVENIENS: Tillhört Carl Fredrik Dahlgren, präst, riksdagsman och författare (1791-1844)
Minnsesmedalj i silver över Carl Fredrik Dahlgren medföljer, vikt ca 47 g
Med gåvogravyr, mindre bucklor och ostadig
745135
2020-03-04