Skål på fot silver Stockholm

Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm
Skål på fot  silver Stockholm

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅL med lock, silver, Jakob Lenholm, Stockholm 1830, höjd ca 30 cm, vikt ca 790 g

PROVENIENS: Tillhört Carl Fredrik Dahlgren, präst, riksdagsman och författare (1791-1844)
Minnsesmedalj i silver över Carl Fredrik Dahlgren medföljer, vikt ca 47 g

Med gåvogravyr, mindre bucklor och ostadig

745135

2020-03-04