Bordsur "Présent Fleuri"

Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur
Bordsur

Klubbat för:

1 900 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

BORDSUR, 1900-talets första hälft, "Présent Fleuri", bronserad metall, dekor av kvinnofigur, emaljerad urtavla med arabiska siffror, på stensockel, längd 37,5 cm, bredd 13,5 cm, höjd 34 cm.

Zustandsbeschreibung

Slitage, nagg, ej funktionstestad,

745138

2020-03-13