Bordsur "Présent Fleuri"
Klubbat för:
1 900 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
BORDSUR, 1900-talets första hälft, "Présent Fleuri", bronserad metall, dekor av kvinnofigur, emaljerad urtavla med arabiska siffror, på stensockel, längd 37,5 cm, bredd 13,5 cm, höjd 34 cm.
Zustandsbeschreibung
Slitage, nagg, ej funktionstestad,
745138
2020-03-13