Max Klinger skulptur Kassandra brons

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

MAX KLINGER(1857-1920): skulptur, föreställande Kassandra, patinerad brons, signerad M.Klinger samt med gjutarstämpel "Garantirt Echte Bronce", höjd ca 29,5 cm

Smärre slitage

745140

2020-03-10