Sterett.Gittings Kelsey, bronsskulptur

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STERETT-GITTINGS KELSEY (USA, född 1941): Dansande ballerina, skulptur i brons, Royal Copenhagen, plakettmärkt S. G-Kelsey -75 och numrerad 446/500, signerad SGK, höjd inkl sockel ca 29 cm

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Internationella kvinnodagen 8 mars

745145

2020-03-08