Georg Oddner, gelatinsilverfotografi

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GEORG ODDNER (1923-2007) Kabukiskådespelaren, Japan 1956/kopierad på 1970-talet, signerad på baksidan Georg Oddner. Gelatinsilverfotografi, bildmått 26 x 34 cm.
Signerad och daterad på framsidan, gelatinsilverfotografi.
LITTERATUR: Tio Fotografer: 40, avbildad sidan 43

Skador. brott i nedre kanten

745191

2020-03-08