Georg Oddner, gelatinsilverfotografi
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GEORG ODDNER (1923-2007) Kabukiskådespelaren, Japan 1956/kopierad på 1970-talet, signerad på baksidan Georg Oddner. Gelatinsilverfotografi, bildmått 26 x 34 cm.
Signerad och daterad på framsidan, gelatinsilverfotografi.
LITTERATUR: Tio Fotografer: 40, avbildad sidan 43
Skador. brott i nedre kanten
745191
2020-03-08