Pokal 1700-talets slut / 1800-talets början
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
POKAL, glas, 1700-talets slut / 1800-talets början, kvadratisk slipad fot, fasettslipad nod och kupa, handmålad dekor av girlander och rosor i guld, även foten bemålad, höjd 16,5 cm
Fotnagg, bruksslitage
745215
2020-03-08