Pokal 1700-talets slut / 1800-talets början

Klubbat för:

1 200 SEK

1 500 SEK

POKAL, glas, 1700-talets slut / 1800-talets början, kvadratisk slipad fot, fasettslipad nod och kupa, handmålad dekor av girlander och rosor i guld, även foten bemålad, höjd 16,5 cm

Fotnagg, bruksslitage

745215

2020-03-08