Blunderbuss

Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss
Blunderbuss

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MUSKEDUNDER, 1800-tal, med flintlås, märkning med sanskrit på kammarstycket, längd ca 73 cm

Omfattande slitage och skador, skruvar till lås och varbygel saknas

745222

2020-03-09