Elvine Osterman, tuschteckningar, 2 st

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ELVINE OSTERMAN (1908-1997): Martha Graham i New York dansar, 2 st, signerade Osterman, tusch och akvarell på papper, 21,5x30 resp 21,5x25,5 cm (2)

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
Internationella kvinnodagen 8 mars

745244

2020-03-08