Bordslampa 1800-tal

Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal
Bordslampa 1800-tal

Klubbat för:

8 000 SEK

Arviointi

10 000 SEK

Kuvaus

BORDSLAMPA, empirestil, 1800-tal, förgylld brons och rödbrokig marmor, fyrkantig fotplatta, basen med dekor av kymation och växtornamentik, slät pelare krönt av karyatid, höjd 55 cm

Kuntoraportti

Obetydliga nagg, omarbetad för el

745246

Päivämäärä:

2020-03-08