Bordslampa 1800-tal
Klubbat för:
8 000 SEK
Arviointi
10 000 SEK
Kuvaus
BORDSLAMPA, empirestil, 1800-tal, förgylld brons och rödbrokig marmor, fyrkantig fotplatta, basen med dekor av kymation och växtornamentik, slät pelare krönt av karyatid, höjd 55 cm
Kuntoraportti
Obetydliga nagg, omarbetad för el
745246
Päivämäärä:
2020-03-08