Ljusstakar 1800-tal

Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal
Ljusstakar 1800-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-tal, sannolikt Frankrike, förgylld brons, dekor av bevingade putti, rakt konande skaft med kannelyrer på trepassfot med tassfötter, lösa ljusmanschetter, ca 39,5 cm

Smärre slitage, senare äldre manschetter

745269

2020-03-04