2 skålar Gunnar Nylund och Carl-Harry Stålhane

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUNNAR NYLUND & CARL-HARRY STÅLHANE, skålar 2 st, Rörstrand 1940-tal, Rörstrand, brungul respektive vit harpälsglasyr, signerade R RÖRSTRAND NYLUND och R SVERIGE CHS, höjd 7, diameter 14 och 19 cm

745272

2020-04-05