2 vaser Josef Ekberg och Wilhelm Kåge

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOSEF EKBERG & WILHELM KÅGE, vaser 2 st, Gustavsberg 1931 och 1940-tal, en vas med lysterglasyr i grönt och handmålad dekor i guld, signerad GUSTAVSBERG JE 1931, en vas med vit glasyr, stämpelmärkt GUSTAVSBERG CARARRA 1079 I GUSTAVSBERG KÅGE, höjd 9,5 och 11 cm

Smärre slitage

745273

2020-04-05