Ljusstakar 1800-talets första kvartal

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

LJUSSTAKAR RETOUR d´EGYPTE, ett par, Alexander I, Andrei Schreibers art, brännförgylld och mörkpatinerad brons, klockformad fot med dekor av palmetter mot pikerad botten, tripodformad pelare med tassfötter och karyatidbyster med egyptiserande huvuddok, ljuspipa med palmetter mot pikerad botten, lösa manschetter med bladstav, höjd 25 cm

Bruksslitage

745287

2020-03-08