Vas Ingeborg Lundin, Orrefors

Vas Ingeborg Lundin, Orrefors
Vas Ingeborg Lundin, Orrefors
Vas Ingeborg Lundin, Orrefors
Vas Ingeborg Lundin, Orrefors
Vas Ingeborg Lundin, Orrefors
Vas Ingeborg Lundin, Orrefors
Vas Ingeborg Lundin, Orrefors
Vas Ingeborg Lundin, Orrefors

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

INGEBORG LUNDIN, vas, Orrefors 1950-tal, oregelbunden form, graverad dekor av horisontella linjer, signerad Of D 3360 HA (gravör Harald Axelsson, verksam på Orrefors 1946-1964), modellen formgiven 1953, höjd 7 cm

Spetsen med obetydlig nagg

745309

2020-04-05