Vas Ingeborg Lundin, Orrefors
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
INGEBORG LUNDIN, vas, Orrefors 1950-tal, oregelbunden form, graverad dekor av horisontella linjer, signerad Of D 3360 HA (gravör Harald Axelsson, verksam på Orrefors 1946-1964), modellen formgiven 1953, höjd 7 cm
Spetsen med obetydlig nagg
745309
2020-04-05