Berthoud fickur i 18 k guld 1700-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BERTHOUD, damfickur, ca 1780, Frankrike, Paris, vitemaljerad urtavla, boett med orientaliska pärlor samt emalj, spindelgång, diameter 39 mm, vikt ca 38,9 g, nyckel finns
Går ej, SAV garanterar ej funktionen, emaljskador
745361
2020-03-15