Berthoud fickur i 18 k guld 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BERTHOUD, damfickur, ca 1780, Frankrike, Paris, vitemaljerad urtavla, boett med orientaliska pärlor samt emalj, spindelgång, diameter 39 mm, vikt ca 38,9 g, nyckel finns

Går ej, SAV garanterar ej funktionen, emaljskador

745361

2020-03-15