Taklampa
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, tidigt 1900-tal, smide samt blyinfattat polykromfärgat glas, sexkantig, enkel ljuskälla, höjd inkl. kedjor ca 65, diameter ca 42 cm
Bruksslitage, smuts, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, delvis förnyad el
745422
2020-03-08