Salongsgrupp
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SALONGSGRUPP, 4 dlr, omkring 1900-talets mitt, gustaviansk stil, bestående av 1 bord med skiva i marmor, 1 soffa samt 2 fåtöljer, träskuren dekor samt textilklädsel, soffa samt fåtöljer med resårbotten, höjd på bord ca 68, diamater 88, bredd på soffa ca 130, sitthöjd på stolar 45 cm
Bruksslitage, mindre sprickor och stötmärken förekommer, nött textilklädsel
745424
2020-03-10