Vas Simon Gate, Orrefors 1927
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SIMON GATE, vas, Orrefors 1927, graverad dekor av kvinnofigur, svagt ametistfärgad, fasettslipad, graverad dekor av kvinnofigur med slöja hållande blomma samt olika kantbårder, signerad Orrefors S. Gate 394 1927 TL (gravör Thure Löfgren), höjd 17 cm
Smärre repor
745480
2020-04-05