Sovietisk propagandatallrik Mikhail Adamovich
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MIKHAIL ADAMOVICH, efter, tallrik, s.k propagandatallrik, senare reproduktion, för den 5:e årsdagen av röda armén 1923, Ryssland/Soviet, målad dekor med kryllisk text "Länge leve den röda armén", stämplad, signerad samt daterad undertill, diameter ca 25,5 cm
Smärre slitage, smärre nagg kan förekomma
745561
2020-03-10