Vinglas England 1700-tal

Vinglas England 1700-tal
Vinglas England 1700-tal
Vinglas England 1700-tal
Vinglas England 1700-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

VINGLAS, 3+3+3 st., klar glasmassa, England, 1700-tal, fasettslipad cuppa, fjällslipad fot samt med spiral, dekor i guld, höjd ca 14,5-15,5 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, en cuppa lagad

745618

2020-03-10