Dubbelpipigt slaglåsgevär

Dubbelpipigt slaglåsgevär
Dubbelpipigt slaglåsgevär
Dubbelpipigt slaglåsgevär
Dubbelpipigt slaglåsgevär
Dubbelpipigt slaglåsgevär
Dubbelpipigt slaglåsgevär
Dubbelpipigt slaglåsgevär
Dubbelpipigt slaglåsgevär
Dubbelpipigt slaglåsgevär
Dubbelpipigt slaglåsgevär
Dubbelpipigt slaglåsgevär
Dubbelpipigt slaglåsgevär

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal, dubbelpipigt, dubbla avtryckare, halvstock i björk, med skulpterad och nätskuren kolv, ländg ca 113 cm

Slitage, sprickor (bla vid lås), lagningar, komplettard pipkil i trä, kompletterad laddstake

745766

2020-03-09