Arabia kaffeservis
Vollendet
2020-03-11
745851
| Höchstes Gebot | 1 200 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
ARABIA, "Singapore", kaffeservis, 26 dlr., porslin, 1900-talets andra hälft, dekor av orientalisk scen i underglasyrblått, bestående av: kaffekanna, 5 kaffekoppar med fat, 12 assietter, samt 8 tallrikar
Kaffekannan med nagg under locket