Arabia kaffeservis

Arabia kaffeservis
Arabia kaffeservis
Arabia kaffeservis
Arabia kaffeservis
Arabia kaffeservis
Arabia kaffeservis
Arabia kaffeservis
Arabia kaffeservis

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARABIA, "Singapore", kaffeservis, 26 dlr., porslin, 1900-talets andra hälft, dekor av orientalisk scen i underglasyrblått, bestående av: kaffekanna, 5 kaffekoppar med fat, 12 assietter, samt 8 tallrikar

Kaffekannan med nagg under locket

745851

2020-03-11