Glasservis fasettslipad
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLASSERVIS, 67 dlr., klar glasmassa, omkring år 1900, fasettsbestående av: 8 rödvinsglas, 12 starkvinsglas, 14+19+8+2 selterglas, höjd ca 6-14 cm
Några delar ur andra serviser (snarlika), nagg, slitage, varierande höjd
745998
2020-03-10