Glasservis fasettslipad

Glasservis fasettslipad
Glasservis fasettslipad
Glasservis fasettslipad
Glasservis fasettslipad

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GLASSERVIS, 67 dlr., klar glasmassa, omkring år 1900, fasettsbestående av: 8 rödvinsglas, 12 starkvinsglas, 14+19+8+2 selterglas, höjd ca 6-14 cm

Några delar ur andra serviser (snarlika), nagg, slitage, varierande höjd

745998

2020-03-10