Miniatyrskål Carl-Harry Stålhane 1950-tal
2020-03-08
746055
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, Rörstrand 1950-tal, stengods, geometrisk delvis ristad dekot i blått, svart och vitt, signerad R Stålhane samt AF 180, höjd 3,5, diameter 10 cm