Hjälmar

Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar

Klubbat för:

1 200 SEK

2 000 SEK

HJÄLMAR, 3 st., rysk/finsk m/19 Sohlberg, brittisk sk Brodie helmet med Royal Air Force roundel, invändigt märkt 56, samt fransk m/35 för stridsvagnsmanskap med vadderad framkant

Slitage och rost. Den brittiska ommålad. Insats och emblem saknas till den franska samt med bucklor. Den finska med rost och färgstänk, saknar insats och emblem.

746066

2020-03-09