"Musselmalet" Royal Copenhagen & Bing & Grøndahl

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MUSSELMALET, Royal Copenhagen samt Bing & Grøndahl, 11 koppar med fat (719) höjd 7 cm, 12 assietter (574) diameter 17 cm, 1 par ljusstakar (1138) höjd 10 cm, gräddkanna (522) höjd 10 cm, sockerskål med lock (605) höjd 11 cm, 3 små fat diameter (504) diameter 7,5 cm, 1 par vaser (678) höjd 13,5 cm

1 kaffefat och 1 kopp, 2 assietter och gräddkanna med nagg, lock med lagning,

746117

2020-03-13