Karaff 1800-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KARAFF, 1800-talets andra hälft, för olja och vinäger, 2 sammanblåsta flaskor, graverad dekor, avslut och propp i silver i form av örnhuvuden, svensk importstämpel, höjd ca 20 cm
Invändigt med avlagringar
746121
2020-03-05