Karaff 1800-tal

Karaff 1800-tal
Karaff 1800-tal
Karaff 1800-tal
Karaff 1800-tal
Karaff 1800-tal
Karaff 1800-tal
Karaff 1800-tal
Karaff 1800-tal

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KARAFF, 1800-talets andra hälft, för olja och vinäger, 2 sammanblåsta flaskor, graverad dekor, avslut och propp i silver i form av örnhuvuden, svensk importstämpel, höjd ca 20 cm

Invändigt med avlagringar

746121

2020-03-05