Soffa gustavianskt provinsarbete

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOFFA, gustavianskt provinsarbete, 1800-talet början, målad stomme med bronserad detaljer, skuren dekor, sitsen klädd med mönstrad textil, längd 185 cm, bredd 77 cm, höjd 87 cm.

Slitage, färgbortfall, renoverad samt kompletterad, senare klädsel samt målning.

746399

2020-03-15