Hyvel
2020-03-12
746403
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
HYVEL, daterad 1775 samt med initialerna I L S, höjd ca 11, längd 27 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage