Rörstrand servis Bengali
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖRSTRAND, "Bengali röd", 37 dlr, servisdelar, flintgods, bestående av: 11 djupa tallrikar, 4 mattallrikar, 6 förrättstallrikar, 5 assietter, 2+1+1 uppläggningsskålar, såsskål, 2+1+1+1+1 uppläggningsfat, 3 mattallrikar med sprickor medföljer
Nagg, missfärgningar och krackeleringar förekommer
746482
2020-03-09