Rörstrand servis Bengali

Rörstrand servis Bengali
Rörstrand servis Bengali
Rörstrand servis Bengali
Rörstrand servis Bengali
Rörstrand servis Bengali
Rörstrand servis Bengali
Rörstrand servis Bengali
Rörstrand servis Bengali
Rörstrand servis Bengali
Rörstrand servis Bengali
Rörstrand servis Bengali
Rörstrand servis Bengali

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, "Bengali röd", 37 dlr, servisdelar, flintgods, bestående av: 11 djupa tallrikar, 4 mattallrikar, 6 förrättstallrikar, 5 assietter, 2+1+1 uppläggningsskålar, såsskål, 2+1+1+1+1 uppläggningsfat, 3 mattallrikar med sprickor medföljer

Nagg, missfärgningar och krackeleringar förekommer

746482

2020-03-09