Zenith herrfickur i 14 k guld kedja 18

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ZENITH, fickur, savonett, 14 k guld, med KEDJA, 18 k guld, 1900-talets första hälft, vitemaljerad urtavla, innerboett i förgylld metall, boettnr. 246809, verknr. 2471631, diameter 52 mm, totalvikt fickur ca 91,3 g, kedjans vikt ca 15,1 g

Bruksslitage, smärre repor, fungerar ej vid inskrivningstillfället, gravyr, boettens insida med gåvoinskription, uret saknar glas, SAV garanterar ej funktionen

746769

2020-03-13