Saltkar 1 par silver

Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver
Saltkar 1 par silver

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALTKAR, 1 par, silver, pärlstavsdekor, invändigt med förgyllning, oidentifierad mästare, empire, stämplad 1827, höjd 6, längd 9 cm, vikt ca 164 g

Gravyr, troligen lagning mellan fot och kupa

746977

2020-03-08