Gräddkanna silver

Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver
Gräddkanna silver

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

ADOLF ZETHELIUS, möjligen, gräddkanna, silver, empire, godronerad, fotring med eklövsdekor, uppsvängd hänkel, invändigt förgylld, stämplad Stockholm 1842, höjd 15,5, vikt 316 g

Mindre bucklor

746980

2020-03-08