Gräddkanna silver
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 200 SEK
ADOLF ZETHELIUS, möjligen, gräddkanna, silver, empire, godronerad, fotring med eklövsdekor, uppsvängd hänkel, invändigt förgylld, stämplad Stockholm 1842, höjd 15,5, vikt 316 g
Mindre bucklor
746980
2020-03-08