Damfickur 2 st i 14K samt 18K guld

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FICKUR, 2 st, sk mormorsur, 18K resp 14K guld, samt kedja 18K, 1900-talets första hält, vitemaljerad urtavla, innerlock i gulmetall, stämplad "Remontoir Cylindre 10 rubis, boettnr. 233278" resp. "Cylindre 10 rubis, boettnr. 150194", diameter 33 mm, kedjans vikt ca 8,3 g

Bruksslitage, gravyr, repor, går ej vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen

747092

2020-03-13