Josef Albers färglitografi

Josef Albers färglitografi
Josef Albers färglitografi
Josef Albers färglitografi
Josef Albers färglitografi
Josef Albers färglitografi
Josef Albers färglitografi
Josef Albers färglitografi
Josef Albers färglitografi

Klubbat för:

29 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

JOSEF ALBERS (1888-1976) "White Line Square XIII", signerad och daterad 1966 samt numrerad 5/125, färglitografi, ca 39,9x39,9 cm

Proveniens: Handelsbankens konstförening, lotteri 1979

747106

2020-03-14